Nákup kancelářské židle se nevyplatí podceňovat

Zdraví má každý člověk pouze jedno a zničit si jej může prakticky kdekoli. I zdánlivě nevinně vypadající místo, jako je kancelář, může skýtat jistá rizika. Ta spočívají především v nevhodném sezení u stolu s počítačem. Známá pravda hovoří o tom, že člověk nebyl stvořen k dlouhému sezení. Spousta vyřizování nás k tomu ale bohužel často odsuzuje. Vyrovnat se s tím lze bez problémů nákupem správné kancelářské židle. Co všechno byste měli před nákupem vědět, aby se vám podařilo koupit tu správnou?

Bytelná konstrukce eliminuje nebezpečí pádu

V první řadě se zaměřte na kvalitní bytelnou konstrukci. Optimálně by jejím základem měl být kov. Právě on dokáže bez problémů držet tvar. V kombinaci s polstrováním nebo se dřevem vypadá celek perfektně. Při sezení si můžete být jistí tím, že se kancelářská židle nebude naklánět na stranu a zbytečné kymácet. Kvalitní kancelářské židle jsou typické také vhodnými kolečky. Na tvrdé povrchy volte měkčí silikonová a na měkké podlahové krytiny tvrdší plastová.

Důraz na ergonomii sezení

Jestliže si koupíte nekvalitní židli bez ergonomických prvků, jen potvrdíte fakt, že sezení u počítače škodí zdraví. V první řadě si zkontrolujte přítomnost opěrky hlavy, jež napomáhá správnému postavení páteře při sezení. Stejně tak je zapotřebí, aby byla židle vybavena opěrkami loktů. Zapomenout nelze ani na polohovatelnost. Čím větší množství pozic je možné navolit, tím pochopitelně lépe. Podívejte se i na jednoduchost ovládání výšky sedací plochy.

I design hraje důležitou roli

A vzhled kancelářské židle? Ten by vám jako majiteli firmy neměl být také lhostejný. Vždyť celková kompozice administrativních prostor o vaší společnosti mnohé vypovídá. Hezký kancelářský nábytek jen potvrdí, že je vaše firma na vysoké úrovni. Vybrat si lze z velkého množství nejrůznějších modelů. Na www.atan.cz si není problém zvolit jakýkoli model. A že jich tady není málo…

Napsat komentář