Montáž kuchyně: Při práci vás čeká řada nástrah

Montáž kuchyně svépomocí je velice obtížná. Pokud nejste šikula či řemeslník, budete mít s jejím sestavením problémy. Existuje někdo, kdo by vám mohl pomoci?

Důležitou součástí domu je kuchyně. I přesto se její sestavení nechává až na poslední chvíli. A není se čemu divit. Před jejím zprovozněním je potřeba zajistit řadu potřebných věcí. Pokud vás montáž kuchyně čeká, tak vás v tomto článku tímto zdlouhavým procesem provedeme.

Vše začíná v hlavě

Kuchyně patří mezi technicky nejsložitější zóny domu. Kromě samotné montáže jednotlivých prvků potřebuje napojení na vodovod a kanalizaci a rozvody elektrického proudu. Samotnou montáž kuchyně by mělo předcházet zajištění těchto prvků. Bez nich se nehnete z místa.

Jakmile je máte zajištěné, vrhněte se do plánování. Nemusíte umět tvořit technické výkresy. Stačí navštívit specializované kuchyňské studio. S pomocí zdejších profesionálů přetvoříte vaši představu na papír. Až bude návrh hotový, můžete začít s realizací.

Montáž podle návodu

Kuchyňskou linku pořídíte v jednom setu. Jediné, co potřebujete udělat, je tento set smontovat. To, jak jednotlivé součásti spojit v jeden celek, vám ukáže návod. Ani s ním ale nemáte vyhráno. Zejména montáž kuchyně Ikea bývá často náročná. Následné zapojení jednotlivých spotřebičů a montáž digestoře také není jednoduché. Co tedy dělat, když si nevíte rady?

Pomůže hodinový manžel. Hodinový manžel je řemeslník, který se postará o všechny vaše problémy v domě, v tomto případě o montáž kuchyně. Jejich služby si můžete objednat skrze portál Vyřešmito.cz. Nemusíte nikoho zdlouhavě vyhledávat. Stačí se zaregistrovat, zadat zakázku do systému a počkat, dokud se řemeslník neozve sám. Poté už jen dohodnete cenu a sledujete, jak kuchyň roste před vašima očima. Za práci zaplatíte až na místě po jejím odvedení, nikoliv předem.