Mějte manipulační techniku v pořádku a zařiďte si revizi jeřábů

Manipulační technika jsou menší vysokozdvižné vozíky i velké a těžké jeřáby. Každý takový stroj si zaslouží pravidelný servis a důkladnou kontrolu v rámci zachování bezpečnosti práce a snadného používání. Na co konkrétně je potřeba dávat pozor v případě jeřábů a kde zařídí profesionální revizi? To se dozvíte v tomto článku.

Profesionální revize manipulační techniky

Manipulační technika představuje velké a komplikované stroje, které jsou běžně v provozu klidně každý den po několik hodin. Není se tak čemu divit, že jsou jednotlivé součástky namáhány a výsledkem může být porucha. Jistou prevencí jsou revize jeřábů, kdy tým profesionálů důkladně prohlédne celý stroj po jednotlivých součástkách. Během této doby máte navíc zajištěnou adekvátní náhradu v podobě odpovídajícího stroje, aby práce zbytečně nestála.

Pro klid a bezpečnost na pracovišti

Pravidelná revize jeřábu se může týkat i pořízení nového stroje, který si chcete nechat důkladně zkontrolovat. Samozřejmostí je možnost využití servisu pro jeřáby všech možných značek. Problémem není ani nákup či instalace náhradních dílů v rámci opravy. V průběhu veškerého času, během kterého probíhá revize či servis, máte k dispozici stroj na zapůjčení. Takže odpadá výmluva, proč se revizi vyhýbat a čekat, až se něco skutečně pokazí.

Nezapomínejte na pravidelné intervaly

Revize se doporučuje opakovat zhruba jednou za několik let. Předejdete tím nepříjemným problémům, které mohou být spojené se zanedbáním údržby či zhoršením zdánlivě nepatrného nedostatku. Kromě preventivní revize je vhodné využít i dalších služeb, jako jsou například poradenství a konzultace odborných témat okolo jeřábů, nebo optimalizace jednotlivých procesů, které se strojem často provádíte. Výsledná práce bude rázem o něco více efektiní.