Každých 6 sekund, tabák zabije jeden život

Statistiky kouření ukazují, že každých šest sekund cigareta připraví jednoho člověka o život. A každý rok tabák zabije 5 milionů lidí. Podle statistik kouření zabije lidi každou vteřinu, a počet úmrtí dosáhne 10 milionů lidí. V současné době, počet úmrtí je asi 3 milióny lidí na tuberkulózu každý rok, a 5 milionů lidí díky kouření. Z tohoto důvodu, kouření je hlavní příčinou závažných onemocnění, jako je rakovina plic a hrtanu. Předpokládá se, že v roce 2030 bude počet kuřáků více než 1,6 miliardy lidí. Nyní je kuřáků už 1,3 miliardy lidí. Cigarety jsou stále hlavní příčinou úmrtí ve všech oblastech a regionech naší zemi. Odhaduje se, že tabák zabije polovinu lidí, kteří jej neustále používají po dobu 15 let.

Nová zpráva

Podle nové zprávy Světové zdravotnické organizace, velký počet kuřáků by se velice rád zbavil návyku, ale nemohou. Také je zde zmínka o tom, že počet úmrtí na nemoci způsobené tabákem, je mnohem více než v důsledku infekčních chorob. Ale i přes to, každá země na světě selhala v souladu s mezinárodními požadavky pro boj proti kouření. Konference navrhla zakázat reklamu na cigarety, zvýšit cenu výroby a prodeje tohoto produktu. Taktéž zavedli opatření na ochranu nekuřáků zákazem kouření na veřejných místech. V návaznosti na tuto konferenci, krabičky cigaret obsahují varování o zdravotních rizicích kouření.

Obsah cigaret

Skutečnost, že kouření tabáku způsobuje vážnou újmu na zdraví lidského těla, není pochyb. Cigareta obsahuje více než čtyři tisíce škodlivých látek! První skupina – pryskyřice. Obsahuje nejsilnější karcinogeny, které silně dráždí tkáň průdušek a také plic. A jak víte, karcinogeny jsou látky, které přispívají k rozvoji rakoviny. Pryskyřice je příčinou kašle a chronické bronchitidy u kuřáků.

Do druhé skupiny patří samotný nikotin. Nikotin – narkotikum látka, která má stimulující účinek. Nikotin, stejně jako jakékoli jiné léky, je návykový. Zvýšení srdeční frekvence, zvýšení krevního tlaku, a to vše kvůli nikotinu.

Třetí skupina obsahuje škodlivé látky, toxické plyny, a sice kyanovodík, dusík, oxid uhelnatý a další. Tabákový kouř obsahuje toxické látky, 4000, což je 4 krát víc než výfukové stroje.

Napsat komentář