Jak vybírat ojetý užitkový vůz a kde ho pořídit?

S pořizováním užitkového vozu je to podobné jako při nákupu osobního automobilu. Máte několik možností, jak si to zařídit a co si vybrat. Jednou z variant je finančně náročné pořízení zbrusu nového vozidla. Alternativu, kdy potřebujete mnohem menší finanční rozpočet, představuje nákup ojetého vozu. Zde se také můžete rozhodnout mezi několika druhy financování. Důležité však je vybrat ten správný vůz, který nemá žádný technický problém a ještě s vámi spolehlivě zvládne spoustu úkolů.

Ujasněte si, co hledáte

V první řadě si ujasněte, jaký typ vozidla hledáte. V některých případech je lepší sáhnout po klasické a univerzální dodávce, jindy je potřeba volit specializovanější vozidlo jako například sklápěč. V centru dodávek a užitkových vozů najdete pestrou nabídku všech různých variant, takže si jistě vyberete tu správnou pro svou činnost. Univerzální využití nabízí například Volkswagen Transporter.

Prostudujte si technické parametry

Jakmile máte rozmyšleno, jaký druh užitkového vozu potřebujete, podívejte se na aktuální nabídku. Najdete zde více ojeté a starší modely za výrazně nižší cenu i poměrně nové a nepříliš opotřebované kousky. Jedním z parametrů výběru je tedy i cena. Nenechte se však zlákat příliš nízkou cenou a důkladně si prostudujte všechny technické parametry vozidla. Bude přepravní prostor dostatečně velký a zvládne vůz všechno potřebné? Podívejte se také na množství ujetých kilometrů a případné poznámky k technickému stavu uváděné prodejcem. Nenahraditelná je osobní zkouška, kdy zjistíte, jaké má vozidlo jízdní vlastnosti a kde jsou jeho případné nedostatky.

Ojeté vozy kupujte od profesionálů

Protože je nákup ojetých vozů složitý a poměrně rizikový, rozhodně se vyplatí zajít si vybrat k profesionálům. V porovnání s koupí od soukromníka máte větší jistotu, že je technický stav opravdu prověřen a vlastnosti vozu jsou skutečně takové, jaké prodejce uvádí.

Napsat komentář