Jak snížit administrativní zátěž a provozní náklady v rámci podnikání? Využijte možnosti pronájmu virtuálního sídla

Vzhledem k rostoucím cenám energií a obecně zdražování se dost firem a živnostníků dostává do finančních potíží, kdy nejsou schopni a ochotni nadále platit drahé pronájmy sídel. Přitom se leckdy dá výrazně ušetřit. Nepotřebujete-li totiž vlastní sídlo ke každodenní činnosti, můžete využít virtuální varianty, díky níž budete mít provozní náklady výrazně nižší.

Princip virtuálních sídel a kanceláří

Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy je zcela legální praxí, kterou dnes nabízí řada společností. Jde v zásadě o to, že si pronajmete sídlo na adrese, dosti často velmi lukrativní, na níž pak ale ve skutečnosti nesídlíte. Jde o ideální formu například pro firmy a živnostníky, kteří netráví tolik času v kancelářích, pohybují se v terénu, případně podnikají z domova, kde ale z nějakých důvodů nechtějí mít uvedené sídlo společnosti či živnosti. Podobně se dá zajistit také pronájem adresy trvalého pobytu pro fyzické osoby.

Zařízení virtuálního sídla pro OSVČ a firmy je velmi jednoduché. Stačí kontaktovat konkrétního poskytovatele této služby, respektive si u něj vybrat patřičnou adresu. Zpravidla bývají k dispozici virtuální kanceláře v atraktivních budovách a lokalitách v centrech velkých měst. Díky tomu, že pak sídlíte na dobré adrese (byť zde v reálu nejste, pouze zde máte štítek na dveřích a využíváte služby recepce), může vaše firma či živnost zvýšit své renomé u zákazníků a obchodních klientů. Ti totiž často dávají přednost právě společnostem, jež vykazují sídlo na dobrých adresách, nikoliv někde v zapadlých vesničkách.

Na kolik vás služby vyjde?

Zvolíte-li virtuální sídlo pro OSVČ a firmy, ušetříte až desítky tisíc korun měsíčně, pronájem totiž obvykle stojí řádově stovky, maximálně nižší tisíce korun. Klasický pronájem sídla přitom v Praze, Ostravě či třeba Brně stojí mnohonásobně více peněz. Navíc máte daleko méně administrativních povinností. Nemusíte se starat o platbu elektřiny, nic vás nestojí zařizování a provoz kanceláří. Vše máte placené v rámci jedné služby – virtuálního pronájmu sídla.