I v České republice je zimní dovolená příjemná

Pokud přemýšlíte nad zimní dovolenou, nemusíte nutně vyrážet za hranice České republiky, stačí navštívit pohádkový Jihočeský kraj, kde na vás čekají stovky malebných rybníků a starobylá města s bohatým kulturním programem. Co se týče pokladů Jihočeského kraje, za zmínku rozhodně stojí Třeboňská rybniční soustava, slatinné lázně i hluboké lesy. V následujících řádcích vám prozradíme, na jaká města nezapomenout.

V první řadě vyřešte ubytování v Jihočeském kraji, přičemž v Českých Budějovicích na vás čekají moderní hotely a v Českém Krumlově stojí za povšimnutí hotely nesoucí se v dobovém duchu.

České Budějovice

České Budějovice jsou označovány za metropoli Jihočeského kraje a rozprostírají se na soutoku řek Vltavy a Male. Zavítejte na různé turistické atrakce, taktéž nevynechejte historická stavení a ochutnejte výtečné pivo Budweiser Budvar. Hlavní dominantou města je hlavní náměstí, na němž se nachází i Samsonova kašna s nedalekým bludným kamenem. Stejně tak se na náměstí tyčí Černá věž s renesanční bání a pokocháte se expozicí v centru pivovaru. Dovolená v Jihočeském kraji se vám zkrátka bude líbit.

Český Krumlov

Křivolaké středověké uličky, malebné štíty domů, půvabný zámek, výstavy, koncerty a další kulturní akce. Přesně tak by se dal charakterizovat Český Krumlov s neopakovatelnou atmosférou, který se dokonce dostal na seznam světového dědictví UNESCO. Český Krumlov se chlubí především hradem a zámkem, dále pak zavítáte do Maškarního sílu a nenechte si ujít lapidárium, Plášťový most anebo zámeckou zahradu. Podívejte se na zimní pobyty, protože si i v zimním období užijete dovolenou se vším všudy, ať už je jen na prodloužený víkend, nebo na celý týden.

Hledejte ubytování na Hotel.cz a ušetřete si spoustu času.