Důležité nástroje, které má mít po ruce každý truhlář

V případě, že se chystáte věnovat truhlařině na plný úvazek, potažmo si rovnou zařizujete v rámci tohoto oboru vlastní firmu, je důležité mít k dispozici nejen dostatečně prostornou dílnu, ale také kvalitní náčiní.

Základní prostředky pro opracování dřeva

Práce se dřevem a výroba nábytku vyžadují hodně umu. Pakliže máte k dispozici dostatečný sortiment pracovního nářadí a náčiní, půjde vám práce lépe od ruky. K základním prvkům samozřejmě patří truhlářský pracovní stůl, někdy též označovaný jako ponk. U něj je důležité, aby byl robustní a pevně usazený. Zároveň má mít dostatečně prostornou pracovní plochu a zásuvky, v nichž lze snadno a přehledně skladovat drobné nářadí a pomůcky, k nimž se řadí nejrůznější šroubky apod.

Vrtačky

K hrubému i finálnímu opracování dřeva je praktické mít po ruce všemožné druhy pilek – ocasku, vykružovačku, rámovou pilu atd. Řemeslník v oboru truhlářství se bezesporu neobejde ani bez vrtáků a vrtaček. V tomto směru se dnes hojně uplatňují především praktické aku vrtačky, které nemusíte mít neustále napojené do zásuvky, takže se s nimi pracuje pohodlněji a můžete se s nimi pohybovat po celém prostoru dílny, potažmo ve venkovním prostředí. Na jedno nabití kvalitní aku vrtačka vydrží až několik hodin.

Možná vás zajímá, za kolik se tyto přístroje dají pořídit. Nejlevnější modely, jež jsou určené spíše pro hobby kutily, se dají zakoupit klidně v ceně kolem 1.000 Kč, profesionální modely s nadstandardní výbavou jsou samozřejmě několikanásobně dražší, vizte aku vrtačka cena.

V rámci zařizování truhlářské dílny rozhodně nezapomeňte na drobnosti, ke kterým se řadí nebozezy, ale také třeba smirkový papír a další pomůcky, jež použijete při závěrečných úpravách dřevěných produktů a součástek.

Prodejce truhlářských potřeb

Pakliže hledáte spolehlivého prodejce, obraťte se na společnost Šimek Proficentrum. V jejím e-shopu najdete nejen zmíněné produkty, ale také nejrůznější kovoobráběcí stroje, měřidla, laky, lepidla a další zboží, které je určené nejen pro hobby a profesionální truhláře.