Darujte kvalitní španělské víno jako poděkování

S končícím školním rokem mnozí rodiče nepřemýšlí pouze nad tím, jak o prázdninách zabavit své ratolesti, ale také nad tím, jaký dárek vybrat jako poděkování pro paní učitelky a jejich mužské kolegy.

Španělská vína jako dárek

Za osvědčenou klasiku lze považovat krásně naaranžovanou kytku, kvalitní čokoládu nebo třeba hezký hrníček na kávu. Originální se můžete stát doma vyrobeným dárkem nebo balením kvalitního španělského vína. Dříve než se rozhodnete pro výběr jednoho konkrétního vína, možná by nemělo na škodu dozvědět se o nich něco více. Zatímco v České republice se vína odlišují dle cukernatosti na jakostní a přívlastková, ve Španělsku toto rozlišení neexistuje. Všechny španělské odrůdy totiž dosahují vysoké cukernatosti. Dle stupnice kvality oznamující dobu a podmínky zrání se lze setkat s pojmenováním Crianza, Reserva a Gran Reserva. Velký úspěch můžete sklidit například vínem Abascal HZ Premium 2010 v dárkové krabičce. Pro víno je charakteristická tmavě rudá barva a vůně zralého červeného vína s kořením. Koupit jej můžete zde www.bmcbrno.cz/spanelska-vina.

Pochutnejte si na typických španělských delikatesách

Z nabídkového katalogu společnosti BMC Brno můžete objednat nejen prvotřídní vína, ale také další španělské delikatesy. Mezi nimi se vyjímá především několik druhů paštik s rozmanitými chutěmi. Skutečnou lahůdkou je především paštika s ančovičkovou příchutí. Španělské potraviny jsou jedinečné svou chutí, balením i kvalitou. Oblíbené jsou mezi nimi také chobotničky na česneku, chorizzo i různé olivové oleje, které by neměly scházet, jak ve studené, tak teplé kuchyni.

Napsat komentář