Chorvatsko dovolená na ostrově Krk

Krásnou letní dovolenou můžete prožít jak v Čechách tak v zahraničí. Mezi nejnavštěvovanější letní destinace patří Chorvatsko. Díky své blízkosti je velice oblíbené nejen u českých turistů. Poměrně méně známé jsou chorvatské ostrovy, mezi které patří také hojně navštěvovaný ostrov Krk (Kvarnerská oblast). Ostrov leží v blízkosti velkého a významného města Rijeka. Krk je spojen s pevninou dvěma mosty a díky tomu je doprava na ostrov jednoduchá. Jedno z nejlepších letovisek ostrova jsou Njivice a o tomto letovisku se dočtete v tomto krátkém článečku.

Na ostrově Krk najdete hned několik významných letovisek. Mezi nejznámější letoviska patří Baška, Klimno, město Krk, Malinska, Njivice, Punat. Právě Njivice jsou jedním z nejvyhledávanějších cílů na tomto ostrově. Naleznete je hned jako druhé letovisko při vjezdu na ostrov Krk. Návštěvníky zaujmou Njivice (Krk) především svými oblázkovými plážemi, které jsou často lemovány borovými hájemi. Téměř samozřejmostí je krásné a průzračné moře. V letovisku se můžete ubytovat buď to hotelech – Hotel Kamik nebo Hotel Jadran. Najdete zde také širokou nabídku ubytování v soukromí a pronájem apartmánů.

Ostrov Krk je také velmi vyhledáván turisty z celé střední Evropy. Na ostrově najdete nejvyšší počet turistickýh cest z celého Chorvatska, které jsou velmi dobře značeny. Z velké části tyto turistické cesty vybudovali v minulosti Češi. Dnes je ostrov vyhledávan jak milovníky klidné dovolené, tak právě turisty, kteří milují aktivní dovolenou. Ostrov poskytuje také několik kempů, které hojně čeští turisté navštěvují. Nejznámějším kempem je kemp Zablace v letovisku Baška. Dovolená v Chorvatsku (apartmány, ubytování) není v dnešní době drahou záležitostí. Navštívit letovisko Njivice (Krk) tak může téměř každý.

Ubytování v apartmánech je dnes nejčastější volbou pro české turisty. Nejčastější druhem dopravy do Chorvatska je pomocí vlastního automobilu. Při včasné rezervaci můžete využít atraktivních cen a můžete tak na dovolené na ostrově Krk – Njivice ušetřit i několik tisíc korun.

Napsat komentář