Bolest v krku: Léčba lidovými prostředky

Angina – druh akutního zánětu mandlí. Tento zánět způsobuje řadu choroboplodných zárodků, streptokoky, které mohou způsobit revmatickou horečku. Faryngitida – akutní nebo chronický zánět sliznice hltanu, zadní stěny hltanu. Laryngitida – zánět hrtanu sliznice, lidský hlas se stává chraplavý nebo je zcela ztracen.

Léčba angíny, bolesti v krku pomocí lidových prostředků

Česnekový čaj na angínu

Vyčistěte hlavu česneku, nakrájíme nadrobno a přidejte sklenici jablečné šťávy, dát na oheň. Přiveďte k varu a vařte po dobu 5 minut, najděte si misku s víkem. Odstranit z tepla a nechte mírně vychladnout. Pít horký vývar po malých doušcích. V den vývaru vypít jednu až tři sklenice. Po pár dnech můžete zcela zapomenout na anginu pectoris.

Med a pepř na bolesti v krku

Nalijeme do sklenice med (1 pol. lžíce) se špetkou pepře. Pít teplý 2 krát denně po jídle. Tato léčba trvá 10 dnů. Malé děti mohou být léčeny tímto způsobem.

Cibule, jablko a med na bolest v krku

Na struhadle nastrouháme 1 střední cibuli a 1 jablko. Přidejte 2 polévkové lžíce medu. Užíváme 3 krát denně 1 dezertní lžící, do vymizení bolesti.

Terpentýnová inhalace na bolest v krku

Vařit brambory ve slupce a rovnou do hrnce, aniž by bylo nutné vylít vodu, nakapeme několik kapek terpentýnu. Potom si přikryjeme hlavu ručníkem a inhalujeme páry. Tento postup opakujeme 3x.

Propolis tinktura

Velmi účinným prostředkem – propolis tinktura (k dostání v lékárnách). 1 lžíce tinktury se zředí ve sklenici vody. Čím více, tím lépe.

Můžete také míchat ve stejném množství citrónovou šťávu a med. Kloktat s touto směsí pár minut, 3 krát denně.

Pro léčbu anginy pectoris lze použít: heřmánek – 1 díl Eucalyptus – 1. část měsíček květiny -1 část. Všechny byliny dobře promíchejte. 1 lžíce směsi se přelije 1,5 šálkem vařící vody. Vaří se po dobu 2 minut, necháme vyluhovat přikryté 30 min.

Co navíc?

Cucání pastilek

Udržujte sliznice vlhké a užívejte účinné látky s dezinfekčním účinkem. Vhodné jsou například produkty s obsahem puchýřky islandské, šalvěje lékařské nebo mateřídoušky (tymiánu).

Koupel

Dopřejte si relaxační koupel s blahodárnými přísadami – pokud nemáte zvýšenou teplotu nebo horečku – a pak si odpočiňte. Tělo celkově potřebuje hodně klidu na zotavení, aby mohlo nabrat nové síly.

Napsat komentář