Anhydritové podlahy mají široké uplatnění. Kde je využijete?

Za posledních několik let se trendy na trhu s podlahami výrazně změnily. Velice populární se staly anhydritové podlahy, jež vytváří perfektně rovnou plochu, na kterou se posléze pokládá nášlapná vrstva v podobě dlažby, linolea, parket, plovoucích podlah či koberců.

Speciální materiál zvaný anhydrit se vyznačuje velice dobrou tepelnou vodivostí. U anhydritové podlahy se doporučuje minimální tloušťka 35 milimetrů, přičemž směs bývá jak v mokrém, tak i suchém stavu. Podlahový potěr se používá jak v rodinných domech, tak i administrativních budovách. Uplatnění je vskutku široké. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké přednosti lité podlahy mají.

Jaké výhody mají anhydritové podlahy?

Potěr se aplikuje poměrně rychle. Šikovná společnost zvládne anhydritový potěr nanést do místnost o velikosti 100 metrů čtverečních během 45 minut, zatímco u betonového potěru by byla doba pokrytí mnohem delší. Další obrovskou výhodou je, že anhydrit neváží tak moc jako beton, a tím pádem nejsou v případě několikapatrových budov zatěžovány stropní konstrukce.

Za zmínku ještě stojí, že samonivelační potěr je připraven už po 48 hodinách po nanesení, tudíž nemusíte čekat několik dnů, jako je tomu opět u betonové varianty. Po 5 dnech můžete do místnosti nanosit nábytek a další předměty, aniž by došlo k jakémukoliv poškození a deformaci podlahy.

Kdo realizuje anhydritové podlahy?

Jestliže tedy hledáte specialistu na lité podlahy, doporučujeme oslovit společnost AnhyPodlahy.cz. Pokud hledáte anhydritové podlahy ceník, potom ho nenajdete přímo na stránce, protože cena nelze jednoznačně určit. Výsledná cena je totiž ovlivněna mnoha faktory, a to plochou podlahy, tloušťkou či umístěním stavby. Přes poptávkový formulář si požádejte o kalkulaci, ovšem uveďte všechny potřebné informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *