Očista plic pomocí lidových prostředků

Plicní onemocnění obtěžuje mnoho lidí, zejména v mladém věku. Spoustu potravin přispívá k hromadění hlenu v plicích – chléb a máslo, sladkosti, tuky. Jak očistit plíce od hlenu lidovými prostředky?

Oves

Nachystejte si šálek nevypraného ovsa, zalijeme 0,5 litru mléka, mícháme na mírném ohni, dokud není poloviční objem. Poté, co se voda odpaří, přecedíme oves přes síto. Výsledkem je asi půl sklenice husté vody (barva kávy s mlékem). Chuť je sladká. Tento nápoj pijeme třikrát denně. Po požití tohoto nápoje po celý týden, začne čištění plíce od hlenu.

Borovice mléko

Účinný lidový lék na pročištění plic a průdušek nejbezpečnější pro kuřáky a lidí trpících respiračními chorobami (chronická bronchitida, pneumonie). Borovicové mléko se připraví následujícím způsobem: 3 mladé borovicové pupeny (kus má velikost průměru mince) se zalijí 0,5 litru vařícím mlékem. Borovicové pupeny před vařením pořádně opláchněte pod studenou tekoucí vodou. Necháme vyluhovat po dobu 3 – 4 hodiny v termosce. Poté je přefiltruje přes 6 vrstev gázy.

Vezměte jednu sklenici ráno na lačný žaludek a večer před spaním. Průběh očisty trvá po dobu 1 – 2 měsíců. Borovice mléko velmi účinně čistí plíce a průdušky od hlenu. Toto čištění je zvláště vhodný pro kuřáky nebo lidi s chronickým zánětem průdušek, astmatem.

Rostlinné trio očistí celé tělo

Půl litru šťávy z černé ředkve, řepa, mrkev. Tento lidový lék užívejte (50 gramů), 3 krát denně před jídlem. Doba trvání čištění plic – jeden měsíc.

Cibulový sirup

Esenciální olej z česneku a cibule má antimikrobiální a čistící účinek na plíce.

Cibule se používají takto: jemně nakrájíme jednu cibuli, posypeme cukrem, necháme na teplém místě po dobu dvou hodin. Výsledný sirup, vypít lžíci tři – čtyřikrát denně po jídle. To se provádí jednou týdně.

Čaj s oreganem

Čaj s oreganem – úžasné antiseptikum, které chrání proti alergiím, aktivuje ciliated epitelu, jež jsou propojeny s našimi dýchacími cestami. Na čaj, použijeme polévkovou lžíci oregana a Violy trikolóry, zalijeme 1/2 litrem vroucí vody, necháme vyluhovat po dobu jedné hodiny. Pijeme jako čaj dvakrát nebo třikrát denně bez přidání cukru (lze přidat sušené ovoce). Čaj postupně čistí plíce od dehtu a prachu, usnadňuje vykašlávání.

Napsat komentář