Kusové koberce s dlouhým vlasem

Koberce s dlouhým vlasem bývají velmi oblíbené a vyhledávané díky mimořádnému komfortu, který poskytují. Bývají velmi měkké, vytvářejí dojem luxusu a pohodlí. Jejich krásný vzhled se však neobejde bez pravidelné údržby. Díky složitější údržbě jsou koberce s dlouhým vlasem častěji vyráběny ve variantě kusových koberců.

Kam se hodí a kde se jim raději vyhnout

Spíše, než podlahová krytina na větší plochy jsou koberce s dlouhým vlasem vhodné jako doplňky. Ideální jsou například do ložnice před postel a vaše rána, kdy se dotknete koberce bosou nohou, budou hned příjemnější. Koberce vysoký vlas jsou vyráběny v řadě barevných provedení, ze kterých si vybere každý. Nemusíte se bát ani odvážnějších variant, jako je třeba červený koberec. Jen vždy pamatujte na to, že je potřeba s kobercem sladit také zbytek pokoje. Takto výrazný koberec je sám o sobě dominantním prvkem a další vybavení by mělo být už v tlumených barvách, bez výrazných vzorů.
Koberce s dlouhým vlasem jsou ideální například do dětského pokoje, pokud máte odrostlejší děti. Díky své jemnosti jsou pohodlné na odpočinek a zároveň mají také schopnost pohlcovat hluk, což ocení více vaši sousedé než přímo vy. Naopak u malých dětí dejte přednost kobercům s nižším vlasem, pokud nechcete, aby se vytahování plastelíny z koberce stalo vaší noční můrou.

Údržba koberců

Koberec s dlouhým vlasem vyžaduje speciální péči. Pokud si jej nechcete zničit, pak byste při vysávání měli používat speciální nástavec, aby nedošlo ke slehnutí vlasu a obezřetní byste měli být také při čištění mokrou metodou. Tyto typy koberců, stejně jako tyto běhouny www.vopi.cz/behouny-koberce/ je potřeba nechat kvalitně proschnout, aby nedošlo k zadržování vody. Nejlepším řešením je svěření údržby koberců do rukou profesionálů, kteří mají nejen speciální vybavení technické, ale také používají pouze chemikálie, které jsou ke kobercům šetrné.