Koberce jsou pořád pro mnoho lidí atraktivní

Vybrat si do bytu správné podloží je každým rokem složitější. Důvodem je neustále se rozrůstající nabídka podlahových krytin. Není tak divu, že laici mají problém se v tomto odvětví pořádně zorientovat.

I když možností je dnes více než dost, dost lidí se vrací ku klasice ve formě koberce. Někteří dokonce neváhají nakupovat i ty nejdražší kousky.

Mají stále mnoho pozitiv

Je pravda, že s rozmachem takzvaných plovoucích podlah ustoupily koberce trochu do ústraní, nicméně v posledních letech se opět vrací na scénu. Na rozdíl od jiných druhů podloží je koberec moderní teplý a zároveň měkký. Tyto vlastnosti oceňují nejen jedinci chodící doma bos.

Mezi nesporné výhody tepichů patří i jejich vizuální vlastnosti. Jednoduše řečeno, jsou mnohem hezčí než parkety nebo dlažba. Je možné si koberec koupit v nepřeberném množství barev a vzorů, takže sladit podlahu se zbytkem interiéru není nic složitého.

Čistí se už dobře

Moderní podlahy prorazily hlavně díky snadnému čištění. Stačí vzít jen mop, párkrát se s ním ohnat a skvrna od kávy je pryč. V tomto ohledu koberce stále ztrácejí, avšak současné čistící prostředky jsou na úplně jiné úrovni než kdysi.

S jejich pomocí jde snadno odstranit i jinak nepoddajné nečistoty. Ještě poměrně nedávno bylo nutné hodně zašpiněný tepich nést do čistírny, což už dnes většinou neplatí.

Opravdová kvalita

Nic proti moderním kobercům, avšak na kvalitní perský koberec nic nemá. Jedná se vždy o ruční práci, nikdy nejde o výrobek pocházející někde z továrny. Při výrobě perských koberců nejsou použity žádné umělé materiály, ale jen a pouze přírodní suroviny typu ovčí vlna. Každý kousek je navíc originál.

Díky výše zmíněným vlastnostem však tyto tepichy stojí opravdu hodně, často i stovky tisíc korun. Jde však o investici i do dalších desetiletí, jelikož dobrý perský koberec vydrží sloužit i několika generací.