Když datové centrum, tak jedině to nejlepší

Nikomu v dnešní době určitě není třeba vysvětlovat, že provozovatelé nejrůznějších online projektů, webových prezentací a e-shopů doslova prahnou pro virtualizaci. Po možnosti pronájmu virtuálních serverů odpovídajícího výkonu, s nimiž se jim dostane plnohodnotného servisu a bezstarostného provozu.

Pakliže tento model fungování také využíváte, měli byste kromě poskytovaných služeb přemýšlet i nad tím, kde jsou vaše data uschována. Tím je totiž datové centrum, jež musí odpovídat těm nejvyšším standardům. Hledáte-li takové místo, možná se vám hodí několik praktických informací o tom, co byste měli vyžadovat.

Jak má vypadat moderní datové centrum?

Po konstrukční stránce musí jít o dokonale zabezpečený objekt, ideálně se silnými betonovými stěnami, pancéřovanými dveřmi a kamerovým systémem. Takové datové centrum smí být přístupno pouze povolaným osobám, čemuž odpovídají i vstupy na kódy.

Pokud jde o technické záležitosti, je zapotřebí dokonalého energetického jištění. To tvoří například zdvojené UPS, generátory a ostatní prvky. Na stejné úrovni musí být také chladicí prvky.

Jedním z nejdůležitějších elementů pro popisované datové centrum je konektivita. Nepřetržitý přístup k datům v kombinaci s neomezeným přenosem dat. V tomto směru sázejte ideálně na několik nezávislých optických tras, kdy máte jistotu nepřetržitého fungování vašich projektů.

Zahledíte-li se na takové datové centrum do hloubky, potom lpěte na racky s příkonem až 8kW, na jejich vysokou nosnost a v neposlední řadě na možnost zapůjčení či nákupu nejrůznějšího spotřebního materiálu spojeného s touto oblastí.

Datové centrum s profesionální podporou

Aby vaše celková spokojenost z datového centra byla opravdu na výši, nepodceňujte ani prvotřídní podporu a technický servis. V jeho případě samozřejmě vyžadujte funkčnost 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu.

Ano, tak právě toto datové centrum hledejte a vězte, že budete maximálně spokojeni.

Napsat komentář