Jděte na to od podlahy

Vyčistit podlahu, aby se přímo blýskala, nemusí být zas tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí, když k tomu budete používat správnou techniku. 
Není tomu tak dávno, kdy se po provozovnách, školních chodbách a jídelnách proháněli uklízeči s mokrým hadrem obtočeným okolo smetáku s dlouhou násadkou. O tom, jak kvalitně byla jejich podlaha vyčištěná, by se dalo polemizovat. Ono ne vždy to, co je mokré, je i čisté. Zato by se dalo říci, že čisté je to, co je vyčištěné profesionálním čisticím strojem.

Čisticí stroj vybírejte pečlivě!

Ovšem pozor, není čisticí stroj jako čisticí stroj! Své o tom ví každý, kdo si například na čištění koberce kdy pozval profesionální firmu. Nejenže nějaký čas trvá, než se koberec vysuší, ale především neuplyne zas tak dlouhá doba, a s čištěním můžete začít nanovo. A ideálně zvolit jinou formou čištění.

Žádný smeták, ani mop

Čištění podlah svého času bylo i naší noční můrou. Dlouhou dobu jsme hledali spolehlivý a především výkonný čisticí stroj, který by hravě zvládl vyčistit naše dlouhé chodby a tělocvičnu. Jejich manuální očista je vzhledem k tomu, že jsme stará škola a nedisponujeme výtahem, velmi namáhavá.

Žádná chemie

Pak jsme ale narazili na společnost Clear World, v jejímž portfoliu se spolu s parními čističi a vysavači nachází i profesionální rotační čisticí stroj ROTOWASH. Ten jsme si nechali profesionálně předvést a poté, co jsme zjistili, že nejenže se při čištění obejdeme bez chemie, ale především, že jej bez potíží jako kočárek vytáhneme i po schodech, jsme si jej objednali.

Dobrá cena a výkon

A dnes si ho nemůžeme vynachválit. Úklid s ním je rychlý, efektivní a velmi účinný. Povrch navíc velmi rychle schne. Především díky němu však netrpí naše choulostivé dřevěné podlahy, které po čištění dlouhou dobu zůstávaly mokré, což jim vůbec nesvědčilo. Znatelná však je i úspora za chemické přípravky. Stroj si totiž vystačí s pouhou vodou. Jen v případě opravdu silného znečištění přidáme pár kapek čisticího prostředku. S tímto strojem zkrátka máme skvělé výsledky a můžeme ho jen doporučit.

Napsat komentář