Jak postupovat při likvidaci auta?

Pokud vlastníte vůz, který dosloužil, je nepojízdný nebo jste se stali účastníky vážné dopravní nehody, u níž by vás oprava vyšla draho, je nejlepším řešením ekologická likvidace auta. Nemusíte z ní mít obavy, neboť pokud se svěříte do rukou odborníků, vše půjde jako po másle.

1. krokem je výběr vrakoviště

Jelikož vrak auta je nebezpečný odpad, protože obsahuje nejrůznějších chemické sloučeniny, oleje a kyseliny, je nutné ho zlikvidovat ekologicky. O to se postará specializované zařízení, které má akreditaci pro likvidaci vozidla. Jedním z nich je https://zlikvidujauto.cz, jež má pobočku v severních Čechách. Tudíž pokrývá oblast Liberce, Jablonce nad Nisou, Frýdlantu, Turnova, Mladé Boleslavi, Semil, Hrádku nad Nisou a Tanvaldu. Tato firma zajistí i bezplatný odtah auta do 100 km.

Ekologická likvidace je zdarma

Jistě vás potěší fakt, že likvidace vozidla vás nebude stát ani korunu. Dokonce naopak. Vozidlo bude bezpečně zlikvidováno, a ještě na tom vyděláte, a to až 10 000 Kč. Částka se odvíjí od stáří vozu, jeho stavu a využitelnosti náhradních dílů. Abyste si udělali představu, kolik za svoje auto dostanete, stačí se pomocí online formuláře zkontaktovat s autorizovaným vrakovištěm.

Co bude následovat?

Jakmile je vozidlo zlikvidováno, obdržíte potvrzení o ekologické likvidaci. Tento protokol obsahuje unikátní vygenerované číslo, jež budete potřebovat na dopravním inspektorátu při odhlášení vozu z registru silničních vozidel. Nechcete-li se s tím zdržovat, stačí se domluvit s autovrakovištěm, zajistí tuto povinnost za vás.

Zrušení povinného ručení

Na závěr se obrátíte na pojišťovnu, u níž máte vedeno povinné ručení, ohledně vyřazení auta z provozu. K tomu je zapotřebí doložit kopii velkého technického průkazu, v němž je zaznamenáno, že vozidlo bylo ekologicky zlikvidováno.