Biokosmetika má oproti klasice mnoho výhod

Alespoň trochu se zkrášlit potřebuje jednou za čas snad každý. Běžně k tomuto účelu používáme klasickou kosmetiku, avšak ta má celou řadu nevýhod. Kdo nechce dělat žádné kompromisy, dá raději přednost bio alternativě.

Lépe se vstřebává do kůže

Tradiční kosmetika je skvělá v retušování našich vizuálních nedostatků a zároveň se dá sehnat za poměrně malé peníze. V těchto věcech biokosmetika zaostává, nicméně ve všem ostatním je mnohem lepší.

Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a antioxidantů, jež se snadno vstřebávají do kůže, a tím ji zároveň vyživují. Toto se klasice moc nedaří a hlavní příčinou jsou syntetika. Tyto látky sice propůjčují tradiční kosmetice svěží vzhled i vysokou trvanlivost, na druhou stranu brání v dobrém vstřebávání výše zmíněných živin.

Prostřednictvím biokosmetiky tak můžeme do pokožky dostat daleko více organismu prospěšných látek než tradiční kosmetické přípravky. Díky tomu biokosmetika působí i léčivě.

Nedráždí pokožku

Spousta lidí má po aplikaci některých kosmetických preparátů pocit svědění na kůži, případně se jim na pokožce objeví i červené pupínky. Přitom se většinou nejedná o jedince, kteří by předtím měli kožní potíže. Tento druh problému způsobují hlavně syntetické chemikálie, jež bývají v některých produktech až moc agresivní.

Tyto chemikálie se ovšem z logiky věci v biokosmetice vůbec nevyskytují. Ta je naopak tvořena hlavně různými výtažky z bylinek a éterickými oleji. Žádná agresivní syntetika se v ní určitě nenachází.

Ekologické složení

Vzhledem ke svému složení je biokosmetika maximálně ekologický produkt. Dokonce její výrobci používají i ekologické obaly. Také v tomto ohledu klasická kosmetika zaostává. Obsahuje totiž i řadu chemikálií, jež se musí nějak vyrobit. A tato produkce zcela zbytečně zatěžuje životní prostředí.