Mýty o kratomu

Kratom je strom, který se řadí do čeledi kávovníků, přičemž především v Asii se používá stovky let k lékařským účelům pro jeho stimulační účinky. V současné době je kratom oblíbený především u studentů a pracujících lidí, protože slouží jako jakýsi „nakopávač“. V následujících řádcích vám představíme ale mýty, které o kratomu kolují.

Mýtus č. 1: Kratom je nelegální

Kratom je v některých státech zakázaný, nicméně Česká republika mezi ně nepatří, a tak ho můžete legálně zakoupit buď prostřednictvím internetu, nebo v některé kamenné prodejně, jako je Kratom World.

Mýtus č. 2: Kratom je vysoce návykový

Kratom zlepšuje celkovou pohodu člověka, navozuje optimistickou náladu a zlepšuje soustředěnost. Hlavně se však nejedná o návykovou látku.

Mýtus č. 3: Výroba kratomu se neřídí standardy kvality výroby

Kvalitní prodejci, mezi něž patří také Kratom World, si zakládají na precizním procesu výroby. Pro výrobu navíc používají kratom se známým původem a dodržují přísné výrobní i testovací standardy.

Mýtus č. 4: Různé kmeny kratomu pocházejí z různých stromů

Červený, bílý i zelený kratom pochází ze stejného stromu. Neexistuje žádné selektivní šlechtění, které by umožňovalo produkci různých druhů kratomu.

Někdy listy po sklizni změní barvu, což je důsledkem profilů alkaloidů a dalších faktorů. Nicméně ke změnám barvy jednotlivých listů může docházet i v průběhu života rostliny. Techniky sušení jsou jediným způsobem, jak změnit typ kmene. Nejčastěji se setkáte s červeným kratomem. Bílý kratom je vzácný a zelený ještě víc.

Mýtus č. 5: Kratom je opioid

Kratom je mnohdy označován za látku podobnou opioidům, ale opioid to není. Zaměřuje se na stejné receptory v mozku, na něž působí i opioidy. Podle odborníků se kratom na dané receptory zaměřuje zřetelně jedinečným způsobem oproti tradičním opioidům.

Podívejte se na nabídku internetového obchodu Kratom World, který existuje už více než rok a má tisíce spokojených zákazníků. Více informací najdete na https://kratomworld.cz/pages/plzen-osobni-odber.