Také letos jedete do Chorvatska vlastním vozem?

Každým rokem se do Chorvatska vydávají vlastním vozem tisíce českých turistů. Hlavní výhodou je totiž krátká vzdálenost z ČR chorvatské moře máme ze všech turistických destinací nejblíže a dá se tam tak relativně snadno dojet vlastním vozem.

Cesta trvá většinou necelých 10 hodin, určitě se ale vyplatí dělat si často přestávky a nebo jet ještě s někým, s kým se můžete v řízení střídat. Nejdůležitější je samozřejmě vědět, jak tam dojet. A k tomu vám bude nápomocný web Chorvatsko mapa. Najdete na něm odkazy na různé chorvatské destinace, ale hlavně také online a vždy aktuální mapu Chorvatska, díky které si můžete podrobně naplánovat a vytisknout trasu, nebo si naplánovat podrobně místa, kam se budete chtít v Chorvatsku podívat.

Dálniční známku si musíte koupit pro cestu přes Rakouské dálnice, ve Slovinsku jsou to také dálniční známky a v samotném Chorvatsku se platí dálnice na mýtných branách. Samozřejmě pokud pojedete po české dálnici, musíte mít dálniční známku také. Naprosto nejblíže je to na ostrov Istria, níže do Splitu je cesta ještě o něco delší.

Na webu Chorvatsko mapa najdete také informace o cenách dálničních poplatků v Chorvatsku. Hlavní výhodou je možnost ušetřit za ubytování, které si můžete levně pořídit v penzionu nebo v privátně. Další výhodou je také možnost cestovat po Chorvatsku a pořádat dle vlastního přání různé výlety po okolí. Přejeme vám i letos příjemnou dovolenou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *